חפש באתר

ייעוץ מקצועי בכל תחום ללא התחייבות

שעות פתיחת המשרד

ימים א - ה משעה 8:00 ועד 17:00

משרד עו"ד ונוטריון ויסאם ג. אסמר ושותפיו

054-4513685

משפט מנהלי

לפעמים אנשים מרגישים קטנים עוד יותר. זה קורה כשהם ניצבים מול רשות מקומית או משרד ממשלתי ולא מצליחים לממש את מה שמגיע להם על פי חוק ועל פי הכללים הנהוגים. זה יכול להתרחש בנושאים שונים; תשלומי ארנונה, רישוי בניה, תכנון ובנושאים נוספים. המשותף לכל המקרים הללו הוא העובדה שהאזרח מגיש בקשה והיא נענית בסירוב. מתקבלת החלטה שאינה לטובת האזרח, והוא סבור שההחלטה אינה מוצדקת.

חוסר האונים של האזרח והכוח שיש בידיו
בכל הסיטואציות הללו עלול האזרח הקטן לחוש כי הוא ניצב מול חומה בצורה. מול קיר בלתי עביר אשר למרות האמת, הצדק והיושר, אין לו יכולת ליצור בו ולו סדק קטן. אין כאן מי שיקשיב, מי שיטה אוזן ויבין את האזרח במקום בו הוא ניצב. אך חשוב לדעת שכאשר האזרח הקטן מגלה את חוסר האונים שלו מול הממסד, כשהוא חש כי הוא קטן מאוד לנוכח ההחלטות הגדולות שמוכתבות מעל – הוא יכול לפעול באופן חוקי בליווי עורך דין. מצב כזה הוא העילה להגשת ערר או עתירה מנהלית מול הגורם המדובר.

מהי המטרה של הגשת העתירה המנהלית?
אופן הגשת עתירה מנהלית שונה מכל צעד משפטי אחר. גם המטרה שונה. בעוד שבתחומים אחרים המטרה הינה לקבל פיצוי כספי, במקרה בו התביעה מוגשת מול רשות או משרד ממשלתי המטרה הינה להשיג תיקון להחלטה שהתקבלה ולהבין את הפניה של האזרח. גם צורת ההתנהלות שונה… מסיבה זו חשוב לבצע את הצעד הזה באמצעות עורך דין שמתמחה בייצוג תביעות מנהליות. בעזרתו ניתן לבדוק את הנתונים שניצבים על המפה שלפניכם, לקבל החלטות לגבי אופן הצעדים שאתם עומדים לבצע, והכי חשוב – להוביל את התביעה בצורה יעילה ועם סיכויים גבוהים ככל שניתן להשגת תוצאות משביעות רצון.

פרטים משמעותיים ביחס להגשת העתירה
חשוב לפעול באופן מהיר ויעיל עבור הגשת עתירה לגבי משפט מנהלי. זאת כיוון שההגדרה קובעת כי העתירה תוגש ללא שיהוי. בנוסף יש להכין את העתירה בצורה הולמת ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים. זאת כדי שהעתירה תהיה יעילה ותמלא את התפקיד שלה. במרבית המקרים ידונו בעתירה שתוגש בבית הדין לעניינים מנהליים. שם תתקבל ההחלטה ביחס לתביעה שהגיש האזרח מול הרשות המקומית או מול המשרד הממשלתי.

לעשות את זה נכון עם עו"ד מקצועי
חשוב לדעת שמשפט מנהלי הוא עניין מורכב. כאשר האזרח הקטן עומד מול ממסד חזק ממנו הוא חייב אתו גורמים מקצועיים שיכולים ללוות אותו במקצועיות רבה. רק כאשר התהליך כולו מתנהל באופן נכון וחכם יש סיכויים גבוהים שהעתירה תפעל את פעולתה. כך שאם אתם סבורים שהתקבלה החלטה שאיננה לטובתכם, אם אתם חשים שברשות המקומית או במשרד ממשלתי כלשהו ביצעו נגדכם עוולה ואין לאל ידכם לעזור לעצמכם. אתם זקוקים לעזרה מקצועית של עורך דין בנושאי משפט מנהלי. כך ורק כך אתם עתידים להוביל את עצמכם לקראת הסיכוי של שינוי ההחלטה לטובתכם בהתאם לאינטרסים שלכם.

עו"ד ויסאם אסמר אתכם לתוצאות מקסימליות
אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כדי לקבל הכוונה מקצועית וליווי מתאים לכל אורך הדרך של הגשת התביעה וניהול משפט מנהלי. אנחנו צברנו במהלך השנים ניסיון רב וגם הצלחות מרשימות. גם אתם יכולים להיות מרוצים מאוד מההתנהלות המקצועית שלנו. לגלות כיצד העתירה המנהלית שלכם מוגשת באופן מקצועי ומנומק היטב. כך שבבית המשפט יתייחסו אליו במלוא הרצינות, ויגדלו הסיכויים שהדרישה שלכם תיענה. עם עו"ד ויסאם אסמר אתם תהיו בידיים טובות!